Lüks Koltuk Takımları

Evinizde veya ofislerinizde kullandığınız koltuk takımları dekorasyonunuzun havasını tamamen etkilemektedir. Günümüzde eski Osmanlı saray kültürüne ait klasik ve lüks koltuk takımları yeniden hayat buluyor. Modern, şık ve aynı zamanda klasik olan takımlar her dekorasyona uyum sağlayabiliyor. Aynı zamanda ortama sanat, kültür ve saygınlık havası kazandırıyor.

 Neo Klasik Koltuk Takımları

Evinize modern bir hava kazandırmak fakat klasik tarzdan vazgeçmemek istiyorsanız neo klasik dekorasyon stilini benimseyebilirsiniz. Bu tarz 18. yüzyıl ortalarında resim sanatıyla birlikte ortaya çıkmış, 19. yüzyıl başlarında ise azalma göstermiştir. Fakat bugün ev dekorasyonunda modanın öncülüğünü yapmaktadır. Eski ve klasik ile yeni ve modern neo klasik dekorasyonunu harmanlayarak evlerinize muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz.

"Neo" kelimesi Yunancadan gelmektedir. Klasik bir akım olan neonun anlamı yeni ve geleneksel demektir. 1700 yıllarından itibaren evlerde yer bulmaya başlamıştır. Geçmişin izlerini, geleneksel modayla bütünleştirmektir. Dekorasyonda detay süslemeler ve geometrik şekillere yer verilir. Tasarımlarda gösteriş ve sanat ön plana çıkmaktadır. Kenarları gümüş ya da altın varaklı koltuk takımı modelleri pek çok renk ve tonları ile harmanlanmaktadır.

 Klasik Lüks Koltuk Takımları

Bugünlerde ev dekorasyonu sanatında eskiye dönüş izlerine rastlamaktayız. Osmanları saraylarında yer verilen mobilyalar modernize edilerek günümüze entegre ediliyor. Klasik ve antika tutkunlarının yanı sıra pek çok çift evlerinde klasik lüks koltuk takımı modellerine yer veriyor. Genelde toprak tonları ve altın varaklı süslemeler tercih ediliyor. Takımların estetik kumaşlarla bezenmesi evin havasını değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Evlerinde gümüş antikalara yer verenler ise tercihlerini parlak gümüş varaklı takımlardan yana kullanıyor. Krem tonları ise ahşap dekorasyonlu evlere ortaçağ sanatını yeniden getiriyor. Yuvarlak ve büzgülü kırlentler, farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Eviniz tıpkı bir sanat eserini andırıyor. Dünya dekorasyon modası artık tamamen eskiye dönüşü yaşıyor.

 Art Deco Lüks Koltuk Takımları

Adından da anlaşılacağı gibi art deco lüks koltuk takımı modelleri, dekorasyonu sanat ile harmanlıyor. Yaklaşık 5 yıl öncesinde başlayan bu akım, en çok talep gören mobilya tarzlarından biridir. Bu tarzda ceviz kaplamalar, gri, siyah ve gümüş varaklar ön plana çıkıyor. Diğer lüks koltuk takımları modellerine nazaran art deko tasarımlarda daha canlı ve daha modern renklerle ve desenlerle karşılaşmanız mümkündür.

Art deco kanepe modelleri genel olarak parlak saten ve kadife kumaş döşemelerine yer veriliyor. Böylece çok daha konforlu ve sıcak bir ergonomiklik sunuyor. Ayrıca bu kumaşlar genel ev dekorasyonuna da uyum sağlıyor. Dekorasyonu baştan yaratmak isteyenler metal, gümüş renklerde, geometrik şekillerden oluşan aksesuarlar, uyumlu abajurlar, avizeler tercih edilebilir. Yine art deco mobilyalar ile seramik küpler de son dönemde yapılan tercihler arasında yer alıyor.

 Avangart Koltuk Takımları

Avangart mobilyalar Fransız sanatının bir eseridir. Avangart koltuk takımı modellerinde zarif tasarımlara ve estetik duruşa ayrı bir önem verilir. Klasik mobilyaların aksine daha sade ve hafif konsept sağlanmaktadır. Oyma motiflerine yer verilir. Bu motiflerde tercihe göre altın ya da gümüş renkleri de kullanılabilmektedir. Avangart takımlar günümüzdeki modern mobilyalar ile klasik tarzların harmanlanması gibidir. Birebir klasik tarzı yansıtmadığı gibi, bu tarzın esintilerini yaşatmaktadır.

 Kapitoneli Koltuk Takımları

Günümüzde hala varlığını sürdüren, özellikle 90'lı yıllarda neredeyse herkesin evinde olan ceviz ya da ahşap varaklı, oymalı koltuk takımlarını hatırlıyorsunuzdur. Kapitoneli koltuk takımı modelleri o yılların yeniden hayat bulmasını sağlıyor. Şimdilerde kapitoneli takımların döşemelerinde keten ve şönil gibi kaliteli kumaşlara yer verilir. Bu sayede temizliği ve bakımı kolaydır. Leke tutmaz ve dayanıklıdır. Özellikle o zamanlarda çocuksanız, bu koltuk takımlarını görünce hayran kalacak ve o günlere geri dönüp geçmişte kaybolacaksınız.

 Luxury Koltuk Takımları

Luxury klasik koltuk takımları Osmanlı kültüründen esinlenmiştir. Estetik, zarif ve ihtişamlı çizgilerin yanı sıra ahşabın o eşsiz görünümünden yararlanılmaktadır. Saray havasını evlerine taşımak isteyenler için oldukça ideal bir seçimdir. Ahşap oyma ve varaklar ya da vintage, elegans ve eskitme tarzdaki zengin seçenekler ev dekorasyonu ile bütünleşerek modern Osmanlı kültürünü yaşatmaktadır. Konforlu luxury koltuk takımı modelleri arasından dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

 Exclusive Koltuk Takımları

Exclusive koltuk takımları, günümüzün modasıdır ve hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Zarif ve egzotik bir görünüme sahip olan bu takımlarda farklı şekillere ve keskin çizgilere yer verilir. Exclusive koltuk takımı modellerinde genişlik ve konfor her daim ön plana çıkar. El sanatları, sanat tabloları ya da yeni nesil aksesuarlarla dekorasyonu canlandırabilirsiniz. Pek çok renk ve desen seçenekleri bulunan exlusive tarzı dekorasyonlarla tamamen kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Showing 1–24 of 89 results

Yan paneli aç